KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Adaptace na Aprilii pokračuje

Foto: RNF MotoGP Team
Adaptace na Aprilii pokračuje
14.02.2023
 

Raul Fernandez z týmu RNF MotoGP udělal další krok, zatímco Miguel Oliveira se soustředil na úpravu sebe a své Aprilie RS-GP.


Třetí a poslední den testování na okruhu Sepang v Malajsii přinesl předčasné ukončení provozu na trati, když necelou hodinu před koncem přišel déšť. Přesto se týmu RNF MotoGP podařilo využít dostatečné množství času na suché trati, ale také v mokrých podmínkách, aby se připravil na nadcházející sezonu mistrovství světa MotoGP. Raul Fernandez i Miguel Oliveira odjíždějí z Malajsie se slušným pocitem.
Po celkem 136 kolech v sedle své nové Aprilie RS-GP během třídenního testování na okruhu Sepang International Circuit se Fernandez cítí zjevně v pohodě, což se v neděli projevilo dalším zlepšením času na kolo. Španělský mladík zajel o 0,402 sekundy rychleji než v sobotu a test zakončil na pěkném 11. místě celkově. Domů letí s dobrými pocity. Na první místo v tabulce časů mu chybí pouhých 0,821 sekundy.
Oliveira mezitím dále pracoval na adaptaci na svou Aprilii RS-GP a začínal se stále více přizpůsobovat. Portugalec během tří dnů testování najel celkem 154 kol, přičemž nejrychlejší kolo zajel v sobotu za 1:58,839 minuty, což mu zajistilo celkové 15. místo. Nyní se místní hrdina nemůže dočkat návratu domů, kde se v březnu na Autodromo Internacional do Algarve uskuteční druhý předsezónní test třídy 2023 před prvním závodem sezóny.

Miguel Oliveira
„Abych byl upřímný, čekal jsem dnes od sebe víc, ale když přišlo na to dát to všechno dohromady během útoků na čas, prostě se nám to nepovedlo. Na adaptaci na tento motocykl je třeba ještě trochu zapracovat, protože jízda na něm je opravdu jiná. Ale přesně víme, co musíme udělat. Připravíme si plán pro test v Portimau, protože nás čekají další dva dny testování, než se připravíme na start závodní sezóny. Celkově byl dnešek dobrý, měl jsem slušné tempo a zapracoval jsem na několika věcech na motorce a podařilo se mi jí trochu více porozumět.“

Raul Fernandez
„Jsem opravdu šťastný, že jsem se během těchto tří dnů testování vrátil na motorku. Tým a Aprilia odvedli fantastickou práci a jsem rád za příležitost, kterou jsem dostal s tímto úžasným týmem a výrobcem. Test byl opravdu pozitivní, soustředil jsem se na to, abych se snažil motorku jasně pochopit, a myslím, že jsme si tento týden vedli opravdu dobře. Jízdu na motorce jsem si rozhodně užil.“
 


Další články sekce MotoGP