KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

A.Espargaro: výsledky Ducati jsou šílenství

Zdroj: speedweek.com, foto: Aprilia
A.Espargaro: výsledky Ducati jsou šílenství
31.10.2022
 

Španěl Aleix Espargaro v závěru sezony hledá cestu zpět mezi nejrychlejší, ve Valencii bude jeho cílem uhájit třetí pozici v celkové klasifikaci MotoGP.


Na začátku sezony MotoGP 2022 patřil Aleix Espargaro a jeho motocykl Aprilia RS-GP k nejlepším. Prvních osm závodů přineslo tomuto spojení čtyři třetí místa a dokonce i premiérové vítězství Aprilie v MotoGP, ale po pátém třetím místě v sezoně, kterého se Espargaro dočkal v Aragonu, přišly zámořské závody a v nich odsunutí Aprilie do středu výsledkových listin.

„Je to legrační. Před třemi nebo čtyřmi měsíci všichni říkali, že Aprilia je nový zázračný motocykl. Svůj motocykl znám, vím, že je dobrý. Hodně jsme ho vylepšili, ale není to na úrovni nejlepší motorky na startovním roštu. A nikdy to tak nebylo. Ostatní prostě na začátku sezóny udělali spoustu chyb,“ říká Aleix Espargaro, který pokračuje. „Výsledky Ducati jsou, i když to slovo říkám nerad, prostě šílenství. Nezáleží na tom, kdo na této motorce pojede, ale všichni mohou skončit v první šestce. Je to pro nás velmi frustrující.“


Další články sekce MotoGP