KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex Marquez debutoval na Ducati

Foto: Gresini Racing
Alex Marquez debutoval na Ducati
11.11.2022
 

Španěl Alex Marquez má za sebou premiéru na motocyklu Ducati týmu Gresini Racing a hned z toho byl úspěšný výsledek.


Okurková sezona je zde. Po rozloučení s Eneou Bastianinim zahájil tým Gresini MotoGP cestu do roku 2023 s novou jezdeckou dvojicí Fabio Di Giannantonio a Alex Marquez. Oba se v úterý chopili stroje Ducati Desmosedici specifikace 2022.
Očekávání byla velká zejména u Španěla, který si odbyl svůj debut na trati na strojích Ducati. S číslem #73 si počínal stabilně a bezpečně. S celkem 73 dokončenými koly a nejlepším časem 1'30,712 sekundy nebyl daleko od čela výsledkové listiny, ve které figuroval na 14. místě. Byl to pro něj spíše shakedown, během kterého pracoval výhradně na pocitu s motocyklem a elektronikou.
Na druhé straně garáže zahájil Fabio Di Giannantonio pracovní spolupráci se svým novým šéfem posádky Frankiem Carchedim. Pro jezdce s číslem 49 to byl důležitý den v mnoha oblastech. Absolvoval značný počet kol zejména s ojetými pneumatikami, aby okamžitě našel konkurenceschopné nastavení před příští sezonou, se zvláštním zaměřením na elektroniku a zadní brzdu. S celkovým počtem 68 odjetých kol skončil šestý nejrychlejší.

Alex Marquez
„Byl to vzrušující první den a musím říct, že jsem se na motorce opravdu bavil. V týmu panuje skvělá atmosféra a hned jsem se cítil dobře - už jsem byl napůl Ital, takže... Ducati mě od první chvíle podporovala. Bude to dlouhá zima, než zase naskočím na motorku. Chceme odvést dobrou práci a do Portimaa přijet v dobré formě.“

Fabio Di Giannantonio
„Byl to pravděpodobně můj nejlepší den od mého debutu v MotoGP. Nová motorka je fantastická a cítil jsem se lépe ve všech oblastech, kde jsem se předtím trápil. Nyní vstoupíme do mimosezónního období s velkým vzrušením. Budeme se snažit zůstat oběma nohama na zemi a tvrdě pracovat, abychom byli připraveni na Sepang. S Carchedim to byl hned skvělý pocit a vypadá to, že výsledky už se dostavují.“
 


Další články sekce MotoGP