KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex Márquez: Od Marca se stále učím

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Repsol
Alex Márquez: Od Marca se stále učím
28.05.2020
 

Alex Márquez prohlásil, že má nejlepšího týmového parťáka a zároveň učitele v jednoho osobě, což mu v jeho debutu v MotoGP hodně pomáhá.


Mladší z bratrů Márquezových měl již v polovině března absolvovat svůj ostrý debut na motocyklu královské kubatury MotoGP. S ohledem na vývoj situaci musel ale Alex Márquez společně s týmem Repsol Honda tuto událost odložit a stejně jako ostatní jezdci vyhlíží restart sezony 2020.

I přesto měl ale Alex příležitost vyzkoušet si motocykl Honda při zimních testech a stejně tak spolupráci s novým týmovým kolegou – svým bratrem. Všechny tyto zkušenosti Alex doposud hodnotí velmi pozitivně. 

„Marc je pro mne ten nejlepší týmový kolega, od kterého se mohu učit. Je to osminásobný mistr světa a mám výhodu v tom, že jej každý den vidím doma, takže se od něj mohu učit i co se tréninku a přípravy týče. Současná pauza je pro nás těžká, ale je pravda, že někdy jste jako jezdec rychlejší po dlouhé pauze. Uvidíme, jaké to bude, až se vrátíme na závodní trať. Zatím vše nasvědčuje tomu, že to nastane 19. července v Jerezu. V průběhu zimních testů vše probíhalo dobře, měli jsme dobré závodní tempo i za obtížných podmínek. V Malajsii jsem byl taky velmi blízko nejrychlejšímu času. Zatím je těžké si stanovovat nějaké cíle, ale myslím si, že Top 8 by pro mne byl ambiciózní cíl,“ řekl Alex Márquez.


Další články sekce MotoGP