Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.

Álex Márquez veze další body

06.10.2021

Španěl Álex Márquez vybojoval v Red Bull US GP 12. pozici, druhý pilot týmu Lucia Cecchinella, Japonec Takaaki Nakagami, dojel sedmnáctý.

Jezdec týmu LCR Honda CASTROL Álex Márquez v nedělní Grand Prix USA bodoval, když skončil na 12. místě. Po smíšeném počasí během celého víkendu se 15. kolo kalendáře MotoGP 2021 jelo v Texasu za teplého a slunečného počasí a Álex po celou dobu tvrdě bojoval, aby získal další čtyři body do Mistrovství světa. Španěl startoval z páté řady startovního roštu, dobře vyrazil a v prvním kole si polepšil o tři místa. Prokázal trpělivost a důslednost, aby si tuto pozici udržel, a nakonec skončil jen čtyři sekundy za druhou Hondou Pola Espargara. US GP se Takaaki Nakagamimu nevydařila podle plánu, když po brzkém pádu v nedělním závodě MotoGP skončil na 17. místě. Jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU se usilovně snažil zapojit do bitvy na čele, ale ve druhém kole uklouzl a havaroval. Do závodu se vrátil a jezdil velmi dobrá časy, když rychlejší byl pouze vítěz Marc Marquez. V závěrečné fázi závodu předjel Morbidelliho a Petrucciho a obsadil 17. místo.

Álex Márquez
„Dnes jsme skončili na 12. místě, nejsem úplně spokojený, protože to není pozice, na které jsem chtěl být a není to výkon, který jsme potřebovali předvést. V průběhu závodu jsem ale odevzdal 100%, hlavním problémem byla přilnavost zadní části, která nebyla dobrá od začátku až do konce. Ale dokázal jsem udržet časy na kolo a svůj rytmus poměrně konstantní. Velkou chybu jsem udělal v sedmém kole, kdy jsem na zadní rovince ve dvanácté zatáčce jel rovně a ztratil tam tři nebo čtyři vteřiny, bez toho si myslím, že top 10 byla možná. Nebyl to závod, jaký jsem očekával, čekal jsem to trochu lepší, takže musíme dál tlačit. Teď máme tři týdny na odpočinek a přemýšlení. Budeme se snažit udělat krok vpřed a být v Misanu konkurenceschopnější.“

Takaaki Nakagami
„Na začátku závodu jsem měl na motorce dobrý pocit a byl jsem připraven zaútočit, protože jsem viděl, že se mi Marc Marquez snaží po startu ujet. Snažil jsem se předjet Joana Mira a pak Bagnaiu, byl jsem si opravdu jistý na brzdách, takže jsem stále tlačil, ale bohužel ve dvanácté zatáčce jsem trefil nerovnosti v apexu a ztratil předek. Je škoda, že jsem havaroval, protože pak jsem se znovu zapojil do závodu a snažil jsem se dál tlačit na maximum a tempo bylo úžasné. V závěru jsme měli opravdu dobré tempo, takže je škoda, že jsem o tuto příležitost přišel. Chtěl bych se omluvit svému týmu. Nyní nás čeká další závod v Misanu.“