KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex: Normální sezona je nerealistická

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Alex: Normální sezona je nerealistická
01.05.2020
 

Alex Márquez je již smířený s tím, že svůj debut v MotoGP neodjede v sezoně, na jaké byl doposud zvyklý, ale spousta věcí bude jinak.


Alex Márquez se celou zimu připravoval na svoji premiéru v královské kubatuře MotoGP, která s ohledem n rušení a přesouvání Grand Prix doposud nenastala. Jak nyní tento španělský závodník přiznal, neočekává, že by se letos podařilo nastartovat „normální“ sezonu.

Dle slov Alexe, pokud se podaří odjet nějaké závody, bude to velký úspěch a zároveň počítá s tím, že takové závody budou bez diváků a proběhnou za velmi nestandardních podmínek.

„Odjet nějaký plnohodnotný kalendář je dle mého názoru nerealistické, letos už se sezony, na které jsme byli doposud zvyklí, nedočkáme. Pokud se nám podaří odstartovat v srpnu, pak bychom mohli odjet deset až patnáct závodů. Ty ale budou bez diváků a bude chybět spousta dalších věcí. Neustále trénuji a udržuji se ve stoprocentní kondici, protože nikdy nevíme, kdy budeme moci odstartovat. Samozřejmě to pro závodníky není jednoduché být tak dlouho v klidovém režimu, ale situace je pro všechny stejná,“ řekl Alex Márquez.


Další články sekce MotoGP