KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alex Rins u Suzuki i v roce 2021 a 2022

Foto: Suzuki
Alex Rins u Suzuki i v roce 2021 a 2022
20.04.2020
 

Španělský závodník Alex Rins prodloužil smlouvu se Suzuki o další dva roky.


V době pandemie viru Sars-Cov-2 se také řeší budoucnost jezdeckých složení jednotlivých týmů. Včera oznámila továrna Suzuki prodloužení smlouvy se španělským závodníkem Alexem Rinsem, který tak s motocyklem Suzuki GSX-RR bude startovat v šampionátu MotoGP i v letech 2021 a 2022.

Alex Rins
„Mým přáním bylo pokračovat se Suzuki a nakonec se to povedlo. Věřím, že projekt má vítězný potenciál. Mám touhu vyhrát, a tak se k sobě skvěle hodíme. Je to pro mne perfektní místo. Všichni tvrdě pracujeme, abychom dosáhli velkých výsledků. V tento tým jsem vždy věřil, a proto bylo snadné se velmi brzy dostat k základní dohodě. Pak jsme si vzali nějaký čas na dokončení detailů.
Nyní musíme pochopit, co se stane se sezonou 2020, jsme připraveni závodit na maximální úrovni, jak jsme již ukázali v předsezónních testech. V tomto okamžiku čelí celý svět nečekané situaci, která postihuje téměř všechny země. Musíme být trpěliví a sledovat, jak se to vyvíjí. Připravíme se na okamžik, kdy budeme povoláni začít závodit, kdykoli se to stane. Dorna dělá vše, co je v našich silách, aby nám umožnila závodit, ale samozřejmě bere v úvahu, na čem záleží nejvíce, tedy bezpečnost a zdraví lidí. Musíme zůstat připraveni a čekat, až nám řeknou, kdy můžeme začít a mezitím se soustředit na trénink.“

 


Další články sekce MotoGP