KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilia: I příští rok 2 motocykly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Aprilia: I příští rok 2 motocykly
11.09.2015
 

Ředitel závodního oddělení Aprilie prozradil, že i v příštím roce pojede továrna velmi pravděpodobně s dvěma motocykly na startu královské kubatury.

Dle slov ředitele závodního oddělení italské továrny Aprilia vše nasvědčuje tomu, že i v příštím roce uvidíme na startu královské kubatury MotoGP pouze dva motocykly, a to stejně jako letos v továrním týmu. Aprilia dle Albesiana momentálně nehledá zákaznické týmy, ale pokud by vzešla zajímavá poptávka, určitě by se tím zabýval.
 
Jedním z hlavních důvodů je dle Albesiana fakt, že oba letošní motocykly v továrním týmu zatím plní spíše úlohu laboratoře, která pomáhá motocykl dál vyvíjet. To by samozřejmě v zákaznickém týmu nebylo dostatečně možné a továrna by musela motocykl v nějaké fázi vývoje pro tento tým zafixovat.
 
„Je pravdou, že momentálně cíleně zákaznické týmy pro příští sezonu nevyhledáváme. Vyrobit a poté udržovat motocykly pro celkem čtyři jezdce by pro nás nebyl zrovna snadný úkol. Pokud by ale nějaká zajímavá poptávka ze strany některého týmu přišla, určitě se tím budeme zabývat. Na druhou stranu je pravdou, že kdybychom měli více jezdců, měli bychom k dispozici i větší odezvu a více připomínek. Uvidíme, jak se situace vyvine,“ řekl Romano Albesiano.

 


Další články sekce MotoGP