KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilia po Buriramu

Foto: Aprilia
Aprilia po Buriramu
04.10.2022
 

Maverick Viñales po solidním výkonu na sedmém místě mokrého závodu, Aleix Espargaró i přes penalizaci snížil ztrátu na lídra šampionátu.


Velké překvapení, které všichni očekávali, přišlo těsně před závodem MotoGP v Buriramu. Dešťová bouře, která thajský okruh zasáhla, způsobila odložený start a závod na 26 kol na mokrém asfaltu. V těchto obtížných podmínkách ze sebe Maverick Viñales a Aleix Espargaró vydali to nejlepší a vybojovali další pozice.
Zatímco Viñales byl odměněn zaslouženým sedmým místem, Espargaró musel počítat s (dle Aprilie poněkud pochybnou) penalizací po kontaktu při předjíždění. Více než 4 vteřiny, které ztratil v dlouhém kole, mu zabránily v tom, aby skončil lépe než jedenáctý, a to i s rozbitým aerodynamickým křídlem na svém RS-GP. Škoda, ale i přes to všechno Aleix zmenšil odstup za vedoucím jezdcem šampionátu Quartararem a nyní je připraven vyrazit na dvě pro něj příznivé tratě - Phillip Island a Sepang.

Maverick Viñales
„V prvních kolech byla viditelnost opravdu snížena na minimum. Rovinku jsem projel prakticky bez toho, abych něco viděl Každopádně pocity dnes byly opravdu dobré. Zrekapituloval jsem si spoustu pozic a jsem přesvědčen, že s lepšími kvalifikačními výsledky bych byl kandidátem na stupně vítězů. Každopádně důležité je, že se z těchto víkendů učíme. Dnes ráno na suchu jsme udělali krok kupředu, pokud jde o nastavení, i když si nemyslím, že by to stačilo na konkurenceschopnost, jakou jsme měli na mokru.“

Aleix Espargaró
„Dnes jsem byl konkurenceschopný. Měl jsem dobré tempo a podařilo se mi získat spoustu pozic. Pak došlo ke kontaktu s Bradem, což osobně vnímám jako normální závodní situaci, protože jsem byl vedle něj už na rovince, když jsem vjížděl do zatáčky po vnitřní straně (po jeho pravici). To mě stálo věčnou penalizaci dlouhého kola. Poté jsem dál tlačil, ale nemohl jsem dojet lépe než jedenáctý. Každopádně z Buriramu odjíždíme s několika pozitivními body. Především mířím domů k rodině a budu se moci co nejlépe připravit na nadcházející závody na dvou okruzích, kde se budeme bavit. Dále je tu fakt, že jsme stáhli ztrátu na Fabia, který je jako lídr šampionátu stále mužem k poražení.“
 


Další články sekce MotoGP