KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aprilii se v červené nedařilo

Foto: Aprilia
Aprilii se v červené nedařilo
16.11.2021
 

Továrna Aprilia nastoupila k poslednímu závodu sezony tradičně v červených barvách a s logem RED, neděle ovšem nedopadla dle očekávání.


O víkendu, který se zapíše do paměti jako poslední závodní víkend v MotoGP pro Valentina Rossiho, vzdává Aprilia Racing hold velkému šampionovi a je šťastná a hrdá na to, že se mohla podílet na jeho příběhu. Rossi získal své první a nezapomenutelné tituly mistra světa v sedle RS125 a RS250 a připravil tak půdu pro svou nenapodobitelnou kariéru.
Pro značku z Noale to byl také závod, který znamenal konec spolupráce s týmem Gresini. Bylo to sedm let růstu, které vyvrcholily výsledky této skvělé sezóny. Cíle, milníky, obtíže, radost a spousta společně odvedené tvrdé práce charakterizovaly tyto sezóny.
V závodě musel Aleix Espargaro po dobrém startu a první polovině boje o páté a šesté místo počítat s poklesem přilnavosti pneumatik, ale devátou pozici uhájil až do konce. Až do závěrečné části závodu se Mavericku Viñalesovi nedařilo najít dobré tempo, které předvedl a které dokázal udržet během soboty. Ukázalo se, že na posun o nějakou pozici je již pozdě, přestože se mu podařilo snížit odstup od jezdců před ním, ale víkend ve Valencii mu také přidal na zkušenostech s RS-GP. Tyto poznatky mu nyní poslouží jako základ, na kterém bude stavět sezónu 2022, počínaje nadcházejícími testy, při kterých bude mít Aprilia Racing na trati v Jerezu tento čtvrtek a pátek napilno.

Aleix Espargaro
„Na začátku, když měla pneumatika přilnavost, jsem se cítil dobře a získal jsem několik pozic. To si však vybralo daň na pneumatikách a ty na to ve finále doplatily. S nízkou přilnavostí se s RS-GP jede hůře, takže jsem se nakonec musel spokojit s výsledkem, který mi stále zajišťuje dobré zakončení sezony. Je to moje nejlepší sezona s Aprilií. Skončili jsme před jezdci, kteří jsou nám nesmírně důstojnými soupeři, a víme, že můžeme být ještě lepší. S tímto smýšlením se připravujeme na rok 2022.“

Maverick Viñales
„Dnešní závod odpovídal tomu, co jsme předváděli v závěrečné části sezóny. S Aprilií jsem schopen být rychlý a zajíždět dobré časy, ale chybí mi ten správný pocit, abych byl konzistentní po celý víkend. Přesto jsme dosáhli našeho cíle, kterým bylo připravit se na rok 2022 a identifikovat oblasti, na kterých musíme zapracovat. Máme naprosto jasnou představu o tom, jaké to jsou, a to mě těší nejvíc, protože během zimy budou moci inženýři využít tato data a nasbírané zkušenosti k tomu, aby nová RS-GP více vyhovovala mým potřebám.“
 


Další články sekce MotoGP