Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Aragon další výzvou pro tým Repsol Honda

08.09.2021

Marc Marquez a Pol Espargaro chtějí ve 13. kole v Aragonu dosáhnout dalšího zlepšení na tradičně silném okruhu pro Hondu RC213V.

Od roku 2010, kdy se zde poprvé konala Grand Prix, byla Aragonie v uplynulých deseti letech svědkem napínavých závodů. V sedmi z těchto dvanácti závodů se na vrcholu v královské třídě umístil stroj Honda. V roce 2020 nováček Alex Marquez zajel dva výborné závody a získal své první „suché“ pódium ve třídě MotoGP, zatímco Takaaki Nakagami na stroji Honda RC213V získal pole position.

Pro Marca Marqueze je GP Aragonu šťastným loveckým revírem s pěti vítězstvími a pěti pole position od jeho příchodu k týmu Repsol Honda. Okruh je vzdálen pouhé dvě hodiny cesty od jeho domovské Cervery. Po náročném víkendu v Silverstone chce osminásobný mistr světa předvést konzistentní víkend a vrátit se k soubojům s nejlepšími jezdci jako v předchozích kolech. Rozvržení okruhu MotorLand Aragon s deseti levými a sedmi pravými zatáčkami by mělo Marquezovi, který se s každým dalším kolem zlepšuje a prokazuje stále větší rychlost, vyhovovat.

Pol Espargaro přijíždí do Španělska čerstvě po svém nejlepším letošním víkendu s týmem Repsol Honda a je připraven na ještě lepší výsledky. Pole position, kterou proměnil ve vedení v Grand Prix, a páté místo v cíli závodu, poskytly obrovskou dávku sebevědomí jezdci s číslem 44, který se nyní snaží pokračovat v této formě na okruhu, který tradičně vyhovuje stroji Honda RC213V. Nejlepšího umístění v premiérové třídě dosáhl Espargaro v Aragonu loni, kdy ve druhém závodě obsadil čtvrté místo.

Marc Marquez
„Aragon je trať, na které vždy rád závodím. V minulosti jsme zde dosáhli dobrých výsledků. Nemůžeme se ale spoléhat na to, co jsme dokázali v minulosti, v roce 2021 tam přijedeme v jiné situaci, takže musíme k víkendu přistoupit správně, zjistit naši úroveň a podívat se, co dělají naši soupeři. Je skvělé, že se vracíme k závodění na MotorLandu poté, co jsme vynechali oba závody v roce 2020, a doufejme, že se nám podaří předvést fanouškům dobrou show. V posledních závodech jsme byli blíže k předním pozicím, takže naším cílem je v tom pokračovat a zjistit, co je v neděli možné.“