KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Assen: červnový termín nereálný

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Assen: červnový termín nereálný
19.04.2020
 

Promotér holandské TT přiznal, že červnový termín je nereálný, ale i přesto si nad budoucností Grand Prix v Assenu starosti nedělá.


Dorna sice ještě oficiálně neoznámila zrušení červnového termínu pro Grand Prix Německa, nicméně s ohledem na zákaz pořádání jakýchkoliv velkých akcí do konce prázdnin vydaný německou vládou, je jasné, že takové oznámení dorazí během následujících dní.

Dalším na řadě tak bude v kalendáři holandský Assen, i místnímu promotérovi je ale již nyní jasné, že dodržení původního červnového termínu je s ohledem na vývoj situace nereálné. Zároveň ale promotér holandské TT zůstává klidný a je přesvědčen o tom, že Assen bude součástí náhradního kalendáře v některém z podzimních termínů.

„Nemyslím si, že bude reálné k plánovanému termínu uspořádat závod, kde bude přítomno více jak 100 tisíc lidí. I proto Dorna pracuje na novém kalendáři, který by měl odstartovat v srpnu. Jsem přesvědčen o tom, že Assen si zde své místo najde, někde mezi polovinou srpnu a koncem září. Tento závod byl vždy velmi úspěšný, takže si rozhodně nemusíme dělat finanční starosti, i kdyby musel náhodou letošní ročník vypadnout,“ řekl promotér TT pan Jos Vaessen.


Další články sekce MotoGP