KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaia: Budu více na očích

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Pramac
Bagnaia: Budu více na očích
03.10.2020
 

Francesco Bagnaia si je dobře vědom toho, že v továrním týmu bude mnohem více pod kontrolou fanoušků a médií než tomu bylo u týmu Pramac.


Jak jsme vás již informovali, italský závodník Francesco Bagnaia míří pro sezonu 2021 do továrního týmu italské Ducati, kde nahradí Andreu Doviziosa. Jak nyní tento mladý talentovaný závodník prozradil, je si dobře vědom toho, že před ním stojí opravdu velká výzva.

Zároveň Bagnaia dodává, že v sedle továrního týmu italské Ducati bude mít mnohem větší pozornost diváků a médií, než tomu bylo doposud na motocyklu satelitního týmu Pramac.

„Když jste v továrním týmu, je to něco zcela odlišného, to jsme mohli vidět letos u Andrey Doviziosa a Danila Petrucciho, kteří byli neustále pod drobnohledem. Máte více zodpovědnosti, kterou musíte převzít. Marc Márquez to tak má u Hondy, Alex Rins a Joan Mir u Suzuki a Fabio Quartararo si na to také bude muset u Yamahy zvyknout. Pro mne přestup do továrního týmu znamená jasný cíl – musím se zlepšit. Bude to pro mne nové a na spoustu věcí si budu muset zvyknout. Uvidíme, co se odehraje v prvních závodech, ale závodit za tovární tým je určitě něco, na co jsem hrdý,“ řekl Francesco Bagnaia.


Další články sekce MotoGP