Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Bagnaia krůček od titulu

24.10.2022

Tým Ducati Lenovo vyhrál týmový titul MotoGP 2022 díky dalšímu úžasnému vítězství Pecca Bagnaii, který v Sepangu projel cílem jako první před Eneou Bastianinim. Šestý skončil Jack Miller.

Francesco Bagnaia potvrzuje, že je lídrem mistrovství světa MotoGP, když do konce sezony 2022 zbývá už jen jeden závod. Jezdec týmu Ducati Lenovo zvýšil svůj náskok v čele šampionátu před Fabiem Quartararem na 23 bodů díky dalšímu mimořádnému vítězství v GP Malajsie, která se jela na okruhu Sepang International Circuit. Ducati Lenovo Team dosáhl tak svého sedmého vítězství v této sezoně a 70. vítězství značky Ducati v nejvyšší třídě. Díky druhému místu Bastianiniho si výrobce z Borgo Panigale zároveň zvýšil počet pódií, které letos v MotoGP získal, na 31. Kromě úspěchu Francesca Bagnaii mohl dnes Ducati Lenovo Team oslavit další důležitý milník: oficiální tým z Borgo Panigale si totiž podruhé za sebou zajistil týmový titul v MotoGP.
Na druhé straně Jack Miller dokončil závod na šestém místě. Australský jezdec, který byl na konci prvního kola jednadvacátý, poté co startoval z páté řady, byl protagonistou neuvěřitelného návratu, při němž v posledním kole bojoval o páté místo s Marcem Marquezem. Po dnešním závodě Miller zaujímá pátou pozici v celkovém pořadí.

Francesco Bagnaia
„Myslím, že dnešní start byl pravděpodobně jeden z nejlepších v mé kariéře. Po posunu na druhé místo jsem se snažil závod zvládnout co nejlépe. Na začátku Jorge Martin hodně tlačil, ale cítil jsem, že mi zadní pneumatika nedovoluje udržet stejné tempo jako on. Zůstal jsem klidný a vyčkával. Nejtěžší moment nastal, když mě předjel Enea Bastianini. Když jsem viděl, že jsem rychlejší, vrátil jsem se dopředu a udělal vše pro to, abych vyhrál. Dnešek byl důležitý, protože Quartararo byl třetí. K zisku titulu zbývají už jen dva body a ve Valencii máme opravdu velkou šanci, protože Fabio bude muset vyhrát, zatímco já si mohu dovolit třeba jen 14. místo, chci k závodu přistoupit, jako by to byl normální závodní víkend a odvést maximum jako vždy.“

Jack Miller
„Závodění v Malajsii je vždy obtížné a dnes bylo ještě náročnější startovat tak daleko vzadu. Po startu jsem se v první zatáčce ocitl v sendviči a skončil na 21. místě. Zachoval jsem klid, několikrát jsem předjel a snažil se neudělat žádnou chybu. V posledním kole se mi podařilo dostat se za Marca Marqueze a dokonce jsem se ho pokusil předjet ve čtvrté zatáčce. Se svým dnešním výkonem jsem spokojený, i vzhledem ke stavu mé nohy po havárii na Phillip Islandu a včerejšímu pádu v Q1. Také pro tým to byl skvělý den. Vyhráli jsme týmový titul podruhé za sebou a já jsem hrdý na to, že mohu být součástí tohoto úspěchu.“