KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaia nejrychlejší

Foto: Ducati
Bagnaia nejrychlejší
20.11.2021
 

Sezona MotoGP2022 pro Ducati začala v Jerezu de la Frontera prvními dvěma dny předsezonního testování.


Jen několik dní po poslední Grand Prix roku 2021, která se konala na okruhu Ricarda Torma ve španělském Cheste, se jezdci Ducati Lenovo Teamu ve čtvrtek a v pátek vrátili na trať na okruhu Jerez-Angel Nieto v Andalusii, kde se konaly první dva dny zimního testování v rámci přípravy na sezonu 2022 MotoGP.

Díky mírnému slunečnému počasí a navzdory silnému větru, který během obou dnů částečně narušoval odpolední hodiny, mohli Pecco Bagnaia i Jack Miller využít dostupné tréninky k testování nových komponentů vyvinutých společností Ducati Corse pro jejich motocykly Desmosedici GP. Kromě nového výfuku a evoluce kapotáže, která již byla testována při posledním testu v Misanu, jezdili oba jezdci týmu Ducati Lenovo s novým motorem a získali pozitivní ohlasy.

Vicemistr světa MotoGP 2021 Pecco Bagnaia byl s prací odvedenou během dvou dnů spokojen. Italský jezdec se po absolvování 110 kol umístil s časem 1:36,872 na prvním místě výsledkové listiny, zatímco jeho týmový kolega Jack Miller skončil na 10. místě s časem 1:37,717, když během dvou dnů absolvoval celkem 100 kol.

Na trať v Jerez de la Frontera vyjelo osm motocyklů Desmosedici GP. Kromě jezdců továrního týmu a Pramac Racing s potvrzenými Martinem a Zarcem debutoval poprvé s Ducati tým Gresini Racing s nováčky Fabiem Di Giannantoniem a Eneou Bastianinim a tým VR46 Racing s nováčkem Marcem Bezzecchim, týmovým kolegou Luky Mariniho.

Francesco Bagnaia
„Z těchto dvou dnů testování mám radost. Ducati už pro mě byla perfektní motorka a v Bologni se jim podařilo odvést skvělou práci, když přivezli několik zajímavých novinek, včetně kapotáže a nového výfuku. Tady v Jerezu jsme nasbírali spoustu dat, která teď budou inženýři dobře analyzovat, aby pochopili, co na motorce v příští sezoně představit. V tuto chvíli jsou pocity pozitivní. Když jsem mluvil s Jackem, měl víceméně stejný názor jako já. Po zimní přestávce nás čeká ještě několik dní testování, ale v tuto chvíli je celkový pocit z motorky velmi dobrý.“

Jack Miller
„Byly to dva velmi produktivní dny, během nichž jsme mohli otestovat mnoho nových komponentů. Získali jsme pozitivní i méně pozitivní zpětnou vazbu, takže nyní musíme analyzovat všechna data, která jsme během testování nashromáždili, abychom pochopili, jaké kroky musíme podniknout pro příští sezónu. Čeká nás ještě hodně práce, ale celkově jsem velmi spokojený. Desmosedici GP se za poslední rok hodně zlepšila a my jsme dokázali dominovat poslední části sezony. Jsem přesvědčen, že přes zimu budeme schopni udělat ještě další kroky vpřed.“
 


Další články sekce MotoGP