KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaia nejrychlejší

Foto: Ducati
Bagnaia nejrychlejší
13.03.2023
 

Úřadující šampión Francesco Bagnaia je skvěle připraven na start sezony MotoGP.


Francesco Bagnaia ovládl poslední předsezónní test, který skončil v neděli odpoledne na Autódromo Internacional do Algarve v portugalském Portimau. Jezdec týmu Ducati Lenovo, který byl nejrychlejší už v sobotu na konci prvního dne, dokázal v neděli zajet impozantní čas 1:37,968, čímž potvrdil svou pozici na špici a vylepšil stávající rekord okruhu o 757 tisícin. Na okruhu v Portimau, který bude za necelé dva týdny hostit úvodní podnik sezony MotoGP 2023, získal Bagnaia od svého Desmosedici GP 2023 pozitivní ohlasy a prohlásil, že je s odvedenou prací se svým týmem spokojen.

Přestože ho první den brzdily technické problémy a pád, byl poslední test pozitivní i pro Eneu Bastianiniho. Jezdec z Rimini skončil na šestém místě s časem 1:38,373, 405 tisícin za svým týmovým kolegou, když během dvou dnů absolvoval celkem 118 kol.

Na prvních osmi místech se umístilo sedm strojů Ducati. Johann Zarco (Pramac Racing) skončil na druhém místě za Bagnaiou, zatímco Luca Marini (VR46 Racing Team) dojel čtvrtý před týmovým kolegou Marcem Bezzecchim. Za Bastianinim skončil Alex Márquez (Gresini Racing) na sedmém a Jorge Martín (Pramac Racing) na osmém místě.

Francesco Bagnaia
„Jsem nadšený z toho, jak proběhlo pět dní předsezonního testování, včetně tří dnů v Malajsii minulý měsíc. V každém tréninku jsme se zlepšili a splnili náš pracovní program. Nová motorka se mi líbí a mám ji raději než tu loňskou, ale teď musíme zůstat nohama na zemi a pracovat se sklopenou hlavou, abychom jezdili rychle na každé trati. Ostatní výrobci také udělali důležité kroky vpřed, takže musíme zůstat soustředění. Můžeme říci 'mise splněna': jsme připraveni čelit nové sezóně.“

Enea Bastianini
„Tyto dva dny byly pozitivní, i když jsme včera měli opravdu smůlu. Dnes jsme začali s jinou mentalitou, což nám umožnilo hned udělat velké kroky vpřed, a celkově jsme pracovali opravdu dobře. Nedělali jsme žádné zvláštní testy, ale zaměřili jsme se hlavně na nastavení motocyklu a můj jízdní styl před prvním závodem, který se zde pojede za necelé dva týdny. Myslím, že nám ještě něco chybí k tomu, abychom mohli bojovat o vítězství, ale nejsme daleko. Dnes jsem také absolvoval první simulaci sprintového závodu a myslím, že životnost pneumatik nebude problém, ale ještě jsme si nevybrali, které použijeme pro nedělní závod. Každopádně jsem šťastný a připravený vrátit se na trať první letošní Grand Prix.“
 


Další články sekce MotoGP