KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaia se může v neděli stát mistrem světa

Foto: Ducati
Bagnaia se může v neděli stát mistrem světa
20.10.2022
 

Tým Ducati Lenovo přijíždí do Sepangu na GP Malajsie s Francescem Bagnaiem v čele mistrovství světa 2022 MotoGP.


Francesco Bagnaia bude mít první mečbol o titul mistra světa na malajském okruhu Sepang International Circuit nedaleko Kuala Lumpuru, kde se o víkendu pojede GP Malajsie, předposlední podnik sezony 2022 MotoGP.
Italský jezdec týmu Ducati Lenovo se minulou neděli na australském Phillip Islandu ujal vedení v celkovém pořadí a eliminoval tak náskok, který po GP Německa na Sachsenringu činil 91 bodů na Fabia Quartarara. Díky třetímu místu na Phillip Islandu je Bagnaia nyní na prvním místě s náskokem 14 bodů před Francouzem a 27 bodů před Aleixem Espargarem. Závod v Sepangu, který se po tříleté absenci způsobené pandemií vrací k pořádání MotoGP, bude proto pro italského jezdce klíčový. Na malajské trati zatím Ducati triumfovala šestkrát, zatímco výrobce z Borgo Panigale získal v Sepangu devět pódií. Tím posledním bylo třetí místo Andrea Doviziosa v roce 2019.
GP Malajsie bude důležitá také pro Jacka Millera z pohledu šampionátu. Australský jezdec, který do Sepangu přijíždí po nešťastné domácí Grand Prix na Phillip Islandu, totiž stále může usilovat o třetí místo v celkovém hodnocení.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team)
„Jsem rád, že jsem se vrátil k závodění v Malajsii. V porovnání s Phillip Islandem, kde jsme byli minulý týden, zde budou mnohem vyšší teploty a vzhledem k tropickému počasí je také těžké předvídat, zda bude závod suchý nebo mokrý. Každopádně jsem klidný. V Austrálii, kde jsme bojovali více než na jiných tratích, jsme bojovali o vítězství, zatímco Sepang je papírově o něco "přátelštější" trať, takže jsou zde všechny podmínky k tomu, abychom mohli zajet dobře. Nyní jsme v šampionátu první a musíme se soustředit více než kdy jindy. Přístup se však nemění: musíme myslet na to, abychom jako vždy dobře odvedli svou práci a pokusili se připravit na nedělní závod.“

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team)
„Po nedělním závodě v Austrálii už bohužel nemohu usilovat o titul, ale stále jsem v boji o třetí místo v hodnocení, protože Espargaro a Bastianini na Phillip Islandu také neuspěli. Cílem tohoto víkendu tedy bude pokusit se získat co nejvíce bodů a vrátit se do boje o nejvyšší příčky. Minulou neděli jsme opravdu měli potenciál na to, abychom si vedli dobře, jak se to stalo v posledních GP této druhé části sezony, ale bohužel jsem byl vyřazen ze závodu a nebyla to moje chyba. Na Desmosedici GP se cítím dobře a pocity jsou i nadále pozitivní, takže věřím, že se mi zde v Sepangu, kde jsem v minulosti jezdil rychle, může dařit. Mým cílem je dokončit poslední dva závody, které mi s týmem Ducati Lenovo zbývají, co nejlépe.“
 


Další články sekce MotoGP