KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bagnaiu čeká nejdůležitější závod kariéry

Foto: Ducati
Bagnaiu čeká nejdůležitější závod kariéry
03.11.2022
 

Tým Ducati Lenovo přijíždí do Valencie, kde se bude rozhodovat o titulu jezdců v roce 2022.


Ducati Lenovo Team přijíždí do Valencie na poslední a velmi očekávané kolo sezony MotoGP 2022, GP Valencie, které se uskuteční na okruhu Ricardo Tormo v Cheste v neděli 6. listopadu. Dvacátý podnik letošního roku rozhodne o osudu mistrovství světa jezdců, které po GP Malajsie vede Francesco Bagnaia s náskokem 23 bodů před Fabiem Quartararem.
Bude to tedy klíčový závod pro italského jezdce, který loni GP na této trati vyhrál a zároveň zajel nové nejrychlejší kolo závodu před druhým Jorgem Martinem (Pramac Racing) a třetím Jackem Millerem. Bylo to také první pódium v historii MotoGP, na kterém se podílela výhradně značka Ducaci.
GP Valencie bude plná emocí také pro Millera, který pojede svůj poslední závod v barvách týmu Ducati Lenovo a po pěti letech strávených na Desmosedici GP se rozloučí s výrobcem z Borgo Panigale. Ve Valencii bude mít Jack také poslední šanci pokusit se přiblížit třetímu místu v šampionátu, ve kterém je momentálně pátý, 23 bodů za třetím Aleixem Espargarem.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team)
„Začíná pro nás opravdu důležitý víkend, ale do Valencie přijíždím klidný a vyrovnaný. Okruh Ricarda Torma je trať, na které jsme loni jezdili rychle. Papírově vyhovuje charakteristikám naší motorky. Jsme v příznivější situaci než v Malajsii, ale musíme zůstat soustředění až do konce a myslet na to, abychom dobře pracovali od prvního tréninku a v závodě podali jako vždy co nejlepší výkon. Bude tu spousta fanoušků Ducati, stejně jako moje rodina, přátelé a můj fanklub, takže doufám, že jim všem v neděli dopřeji skvělé emoce.“

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team)
„Jsem rád, že se vracím k závodění ve Valencii, na trati, kterou mám opravdu rád a kde jsem byl v posledních letech konkurenceschopný. Pro tým to bude výjimečný víkend, protože Pecco bude bojovat o titul, ale bude to také můj poslední závod s týmem Ducati Lenovo a s motocyklem Desmosedici GP. Doufám, že se s Ducati rozloučím ziskem posledního důležitého výsledku. Matematicky mám také stále šanci skončit v šampionátu třetí. Není to snadné, ale až do konce budeme pracovat na tom, abychom se společně pokusili tohoto důležitého cíle dosáhnout.“
 


Další články sekce MotoGP