Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Bastianini a Marini bodovali v Silverstone

01.09.2021

Enea Bastianini a Luca Marini v Grand Prix Velké Británie dojeli na bodovaných pozicích.

Italové Enea Bastianini a Luca Marini absolvovali v Silverstone dobrý závod. Oba projeli cílem na bodovaných pozicích, jezdec týmu Avintia Esponsorama na 12. místě a jezdec týmu Sky VR46 Avintia na 15. místě. Enea Bastianini se skvěle vrátil a získal 4 body. Ital po celý závod bojoval o udržení se na bodovaných pozicích, ale v posledních pěti kolech dokázal nasadit vyšší tempo než jeho soupeři, aby se vrátil o několik pozic zpět a dojel na 12. místě. Luca Marini protnul cílovou čáru na 15. místě a potřetí v řadě se mu podařilo dojet v bodované oblasti výsledkové listiny. Za dva týdny se Mistrovství světa MotoGP vrátí na MotorLand Aragón, kde se pojede 13. kolo kalendáře, Gran Premio TISSOT de Aragón.

Enea Bastianini
„Jsem šťastný, protože jsem věděl, že po dvou těžkých pádech, které jsme měli, to pro mě nebude snadný závod, jelikož jsem nebyl stoprocentní. Měl jsem špatný start, takže jsem se snažil být na začátku konzervativní. V polovině závodu jsem začal mít dobré tempo, což mi umožnilo získat zpět některé pozice. Celkově jsem spokojený, nyní následuje Aragon.“

Luca Marini
„S dnešním umístěním samozřejmě nemohu být spokojený, měl jsem skvělé tempo a mohl jsem bojovat o první desítku. Zadní pneumatiku jsem zvládl dobře a doufal jsem, že v posledních kolech budu mít o něco víc. Na rovince se mi špatně předjíždí, nedokážu se dostat dostatečně blízko ke klukům před sebou, abych mohl předjíždět při brzdění, a často musím jet mimo ideální stopu. To je oblast, na které musíme v Aragónu a Misanu zapracovat, abychom byli silní při brzdění, protože když startujete ze středu startovního pole, je těžké se v prvních kolech bránit. V závěru jsem bojoval s Bagnaiou, ale raději jsem neútočil, protože je důležité pomoci ostatním jezdcům Ducati v boji o titul a v tuto chvíli může bod pro něj znamenat rozdíl.“