KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bastianini poprvé v továrních barvách

Foto: Ducati
Bastianini poprvé v továrních barvách
10.11.2022
 

Enea Bastianini debutoval na Desmosedici GP týmu Ducati Lenovo po boku Pecca Bagnaii při testu ve Valencii.


Dva dny po skončení mistrovství světa 2022 MotoGP, v němž Pecco Bagnaia a Ducati získali titul mistra světa jezdců, se v úterý tým Ducati Lenovo vrátil na trať okruhu Ricardo Tormo ve španělském Cheste, aby absolvoval první den oficiálního testování v rámci příprav na sezonu 2023.
Test ve Valencii byl první příležitostí vidět Eneu Bastianiniho v továrních barvách. Poté, co jezdec z Rimini dokončil sezonu 2022 na třetím místě v hodnocení se čtyřmi vítězstvími a šesti pódii, které získal s Desmosedici GP týmu Gresini Racing, oficiálně zahájil své nové dobrodružství s oficiálním týmem Ducati, v němž bude příští rok pracovat po boku Pecca Bagnaii. Po úvodním "shakedownu", který provedl tester Michele Pirro, si Enea mohl konečně vyzkoušet červenou Desmosedici GP a poté začít testovat nové komponenty a různé konfigurace nastavení.
Bastianini i Bagnaia testovali motocykl v konfiguraci 2023 a také některé nové aerodynamické balíčky vyvinuté inženýry v Borgo Panigale. S celkovým počtem 54 kol a nejrychlejším časem 1:30,592 skončil Enea den na 10. místě, zatímco Pecco po absolvování 59 kol skončil dvanáctý s časem 1:30,655.

Enea Bastianini (#23 Ducati Lenovo Team) - 10. místo (1:30.592 - 54 kol)
„Jsem opravdu spokojený s tím, jak tento první den uvnitř mého nového týmu proběhl Oblékat barvy Ducati Lenovo Teamu je splněný sen Dnešní test byl hlavně o tom, abych se seznámil se svým týmem a poznal novou strukturu. Mám nového šéfa posádky a pouze inženýr elektroniky je stejný jako v týmu Gresini. Byl to pozitivní první kontakt a atmosféra v boxu se mi líbila. Škoda jen malé havárie, kterou jsem měl v poslední jízdě kvůli díře Vyzkoušel jsem si novou motorku, která je velmi podobná té, na kterém jsem jezdil v letošní sezoně, ale je stabilnější. Vyzkoušel jsem také několik nových aerodynamických řešení. Ohlasy byly pozitivní, ale budeme muset jezdit i na jiných tratích, abychom si udělali jasnější představu. Konfrontuji se také s Peccem. Mít za týmového kolegu mistra světa je pro mě velkým zdrojem motivace.“

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team) - 12. místo (1:30.655 - 59 kol)
„Dnešek byl docela pozitivní. Cítil jsem se dobře díky všem novým řešením, která jsme vyzkoušeli, což znamená, že se naše práce vyplatila. Nová kapotáž i nový motor přinesly pozitivní zpětnou vazbu. Určitě bude potřeba ještě zapracovat na jejich co nejlepším vývoji, ale jsem spokojený. Po tomto testu mě čeká ještě náročný týden s Ducati, ale pak se pokusím odpojit, abych si odpočinul, užil si zisk titulu a zimní přestávku.“
 


Další články sekce MotoGP