KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bastianini se vraci

Foto: Ducati
Bastianini se vraci
27.04.2023
 

Tovární tým Ducati se v Jerezu představí v plné sestavě, tedy i s po zranění vracejícím se Enenou Bastianinim.


Po Grand Prix Argentiny a Ameriky se tým Ducati Lenovo vrací do Evropy, aby se na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto zúčastnil čtvrtého podniku mistrovství světa MotoGP 2023, Grand Prix Španělska. Andaluská trať se nachází jen několik kilometrů od Jerezu de la Frontera a Ducati zde před 20 lety, v GP Španělska 2003, získala své první pódium v MotoGP, když byl Troy Bayliss třetí. Výrobce z Borgo Panigale získal v Jerezu celkem devět pódií, včetně tří vítězství. Po Capirossiho prvním vítězství v roce 2006 vyhrála Ducati poslední dvě GP konané v letech 2021 a 2022, nejprve s Jackem Millerem a poté s Francescem Bagnaiou.
Loňský úřadující mistr světa byl protagonistou perfektního víkendu. Po vytvoření nového rekordu okruhu a získání pole position v kvalifikaci si Pecco připsal první vítězství v sezoně, když zajel nejrychlejší kolo závodu. Jezdec z Chivassa, který přijíždí po dvou pádech v posledních kolech konaných v zámoří, se chce vrátit a bojovat o vítězství na španělském okruhu.
Na trať v Jerezu se vrátí také Enea Bastianini, který v GP Portugalska chyběl po zranění pravého ramene, jež utrpěl v sprintovém závodě v Portimão. Jezdec týmu Ducati Lenovo se po rehabilitaci, kterou absolvoval v minulých týdnech, vrátil na trať minulé pondělí v Misanu s motocyklem Panigale V4S, aby si ověřil svůj stav, a ohlasy byly pozitivní. Ve čtvrtek se Enea podrobí další lékařské prohlídce přímo na trati, a poté, co získá povolení lékařů, bude moci nastoupit do GP Španělska.

Francesco Bagnaia
„Velká cena Španělska bude prvním z dlouhé řady závodů, které v Evropě absolvujeme, a jsem rád, že tuto fázi sezony zahájíme na okruhu v Jerezu, kde jsem loni získal pole position i vítězství. Vracíme se ze dvou GP, kde jsme mohli dosáhnout důležitých výsledků, ale místo toho jsem dvakrát havaroval, takže mám velkou motivaci si zde ve Španělsku vést dobře. Budu se k víkendu stavět tak, jako vždy, abych opět bojoval o vítězství.“

Enea Bastianini
„Jsem nadšený, že jsem zpět se svým týmem, protože letos jsme měli jen málo příležitostí spolupracovat Tyto týdny doma nebyly snadné, když jsem viděl závodit ostatní, ale konečně se budu moci vrátit na trať i já. Stoprocentně jsem se snažil být fyzicky připraven na Austin, cvičil jsem v posilovně a pokračoval ve fyzioterapii, ale lékaři mi doporučili počkat. Ve čtvrtek mě čeká poslední lékařská prohlídka v Jerezu, a pokud vše půjde dobře, budu se moci vrátit na svou Desmosedici GP. Jerez je trať, kterou mám rád, ale stále vím, že nejsem na 100% svých sil, takže tato GP pro mě bude jako test, abych se dostal zpět do formy pro další závody.“
 


Další články sekce MotoGP