KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bastianini: Sleduji data Millera

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Avintia
Bastianini: Sleduji data Millera
26.03.2021
 

Enea Bastianini se v rámci své adaptace na královskou kubaturu MotoGP a motocykl Ducati snaží inspirovat na datech Jacka Millera.


Italský závodník Enea Bastianini dnes odstartuje na katarském okruhu Losail International Circuit svou první sezonu v královské kubatuře MotoGP , kterou pojede v barvách privátního týmu Avintia. 

Jak samotný Bastianini v jednom z rozhovorů prozradil, zatím měl v testech dobrou rychlost, ale až v samotném závodě uvidí, jak si skutečně stojí vůči konkurenci. Zároveň dodává, že nejkomplikovanější je pro něj adaptovat svůj styl potřebám motocyklu na brzdách.

„V testech jsem měl dobrou rychlost a měl jsem možnost porovnávat svoje data i ostatními jezdci na Ducati. Zde je nejlepší následovat Millera, jehož styl je podobný tomu mému. Zatím nejnáročnější je pro mne chvíle, kdy Jack pustí brzdu a okamžitě otevře plyn. To je něco, co jsem v Moto2 nemohl dělat, protože bych okamžitě spadnul. Proto je nyní velmi těžké si zažít tyto návyky. Pak ještě musím správně porozumět pneumatikách a tomu, jak fungují v průběhu závodu. Uvidíme, jak vyjde první závod, ten hodně napoví,“ řekl Enea Bastianini


Další články sekce MotoGP