KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista o Daviesovi a MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bautista o Daviesovi a MotoGP
21.11.2020
 

Alvaro Bautista komentoval plánovaný přestup Chaze Daviese do MotoGP, kde by mohl závodit v barvách továrního týmu Aprilie.


Britský závodník Chaz Davies je nyní spojován s budoucností u továrního týmu Aprilie v MotoGP, kde je jedním z kandidátů na náhradníka na místo Andrey Iannoneho, který dostal zákaz závodění na celé čtyři roky.

Nyní se k této variantě vyjádřil bývalý týmový kolega Chaze Daviese – španělský závodník Alvaro Bautista, dle jehož slov by takový přestup pro Daviese nebyl vůbec snadný. Dle zkušeností Bausity, který přišel do WSBK právě z MotoGP, by pro Daviese mohly být největší komplikací pneumatiky.

„Co si myslím o možném přestupu Daviese k Aprilii do MotoGP? Neměl by to vůbec snadné, ale musí si to vyzkoušet sám. Když se podívám na jeho jezdecký styl, musel by jej hodně změnit, aby ho napasoval na motocykl a pneumatiky v královské kubatuře MotoGP. Na motorkách v MotoGP se musí jezdit mnohem méně agresivně, než je zvyklý na Superbiku. Já osobně bych si ale přál, aby našel konkurenceschopnou motorku ve WSBK, protože jeho druhá polovina sezony byla grandiózní,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce MotoGP