KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer – GasGas je vítězný projekt

Foto: GasGas Media, zdroj: speedweek.com
Beirer – GasGas je vítězný projekt
10.03.2023
 

Po úspěších v terénu a slabších kategoriích GP vstupuje letos GasGas mezi absolutní elitu v podobě startu v MotoGP.


Továrna GasGas začala ovládat off-roadové šampionáty po celém světě. Vítězí v trialu, enduru, motokrosu i supercrossu. V loňské sezoně zazářila v Moto3 a prosadila se v Moto2. Rok 2023 pro španělského výrobce, patřícího do koncernu KTM, bude znamenat vstup do královské motocyklové kategorie MotoGP, a o tom, že to nemá být vstup pouze propagační, hovořil na stránkách speedweek.com šéf Pierer Mobility AG, pan Pit Beirer.

Pit Beirer - ředitel Pierer Mobility AG
„Značka GasGas se v roce 2019 stala součástí naší skupiny. Nyní se snažíme tuto značku posílit. S GasGas je spojena trialová a offroadová minulost. Věděli jsme, že můžeme značku GasGas v terénním sektoru velmi podpořit a pomoci jí k rychlému růstu. Ale starali jsme se také o silniční závody, o všechny různé segmenty. To jsme si totiž ve skupině Pierer Group uvědomovali už dlouho. Nejlepší výkladní skříní pro marketing je motoristický sport. Proto jsme začali velké dobrodružství s Asparem Martinezem v Moto3 a pak ho doplnili o Moto2. Tento projekt byl od počátku úspěšný. Je neuvěřitelné, jak rychle se pro nás GasGas prakticky přes noc stal vítěznou značkou. Přihlásili jsme se na Dakar a v roce 2022 jsme ho vyhráli. Vstoupili jsme do Moto3 a vyhráli mistrovství světa. Vyhráli jsme pro nás první americký Supercross v Anaheimu v USA. Glenn Coldenhoff vyhrál závod MXGP s GasGas v roce 2021. Je úžasné, jak rychle se nám podařilo vybudovat v GasGas vítěznou image.
V naší firmě jsme emotivní, vášniví lidé, a protože jsme měli v plánu tolik pozitivních věcí, v určitém okamžiku bylo jasné, že s GasGas půjdeme i do mistrovství světa MotoGP, aby naši talenti z Moto3 a Moto2 měli také cíl - tedy MotoGP. V průběhu roku 2022 jsme cítili, že GasGas je nyní dostatečně silná na to, aby vstoupila také do mistrovství světa MotoGP. Program nyní pokrývá celou off-roadovou scénu a tři kategorie GP od nejmenší po největší. Nyní je náš projekt GasGas MotoGP připraven ke startu“


Další články sekce MotoGP