KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: I 8 GP by letos bylo úspěch

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: I 8 GP by letos bylo úspěch
27.03.2020
 

Závodní ředitel rakouské továrny KTM zůstává realistou a přiznává, že i kalendář o osmi závodních víkendech by byl letos úspěchem.


Se stále pokračujícím škrtáním závodních víkendů v kalendáři Grand Prix s ohledem na aktuální pandemii koronaviru se nyní zdá být již jasné, že se rozhodně nenaplní slova Carmela Ezpelety z Kataru a již není reálné odjet devatenáct závodních víkendů.

Toho si je vědom i závodní ředitel rakouské továrny KTM, pan Pit Beirer, který již nyní prohlásil, že úspěchem bude, pokud se letos podaří zrealizovat sezonu s alespoň osmi až deseti Grand Prix na evropském území.

„Ještě před několika týdny se zdálo reálné, že se podaří sezonu v původním plánu zachránit. Z pohledu dnešní situace už je jasné, že tohle se nám nepodaří. Z mého pohledu bude velký úspěch, když se nám podaří sezonu 2020 zachránit alespoň osmi až deseti závodními víkendy. I to by z mého pohledu bylo pořád lepší než škrtnout celou kompletní sezonu. Zatím ale nikdo nedokáže odhadnout, jaká budou v Evropě nadále cestovní omezení a je klidně možné, že ani tohle nebude reálné,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP