KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Krok směrem k normalitě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Krok směrem k normalitě
28.05.2020
 

Tovární tým rakouské KTM včera odstartoval na okruhu Red Bull Ring první privátní test po dlouhé korona pauze.


První krok cestou zpět k závodnímu režimu po dlouhých měsících nucené pauzy udělal tovární tým rakouské KTM, který již včera odstartoval na okruhu Red Bull Ring privátní test. Tohoto testu se účastnil jak testovací jezdec Dani Pedrosa, tak i stálý jezdec týmu Pol Espargaró.

Samozřejmě celý test, který pokračuje i dnes, probíhal za přísných bezpečnostních opatření. Jak ale po prvním dnu testování řekl závodní ředitel KTM Pit Beirer, jedná se o první krok směrem k návratu do normality.

„Dnešní den jsme využili na maximum, byli jsme na trati od 9:30 do 18 hodin, máme za sebou dobrý den. Samozřejmě po tak dlouhé pauze i oběma jezdcům chvíli trvalo, než si na motorku znovu zvykli. I proto třeba Pol jezdil s nastavením, které jsme použili při testu v Kataru 8. března. Vše probíhalo za dodržování všech bezpečnostních opatření, byla zde i naše závodní lékařka, která nám pomáhala s testováním. Měli jsme zde dva členy týmu z Itálie, technika z Anglie a Polova šéfmechanika z Holandska. Všichni členové týmu měli potvrzení, že cestují pracovně a nebyly žádné problémy. I přes všechna tato opatření jsme udělali první krok směrem k normalitě,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP