KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Nechceme jít cestou F1

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Nechceme jít cestou F1
19.06.2020
 

Závodní ředitel KTM nevidí v současném limitu 45 lidí pro tovární tým žádnou velkou překážku.


Závodní ředitel rakouské KTM sice přiznává, že současný limit 45 lidí pro jeden tovární tým bude KTM limitovat, zároveň je ale přesvědčen o tom, že se jedná o dostatečný počet pro hladký průběh závodního víkendu.

Jak Pit Beirer prohlásil, rozhodně není příznivcem scénáře, kdy by měly tovární týmy MotoGP po vzoru Formule 1 až 100 členů, kteří by neustále vyhodnocovali všechna data a odesílali je v reálném čase k další práci přímo do továrny.

„Myslím si, že současný počet členů týmu, který máme povolený, je stále v pořádku. Chceme, aby náš sport byl i nadále zdravý a nechceme dojít tam, kam Formule 1, abychom na každý závod vysílali 80 inženýrů. Samozřejmě by nám to pomohlo, ale není to nutné. Proč myslíte, že diváci chodí na závody? Chtějí vidět ty nejrychlejší piloty, jak bojují s ostatními o to, kdo bude nejlepší. Rozhodně jim nejde o to, kdo má v továrně ty nejchytřejší inženýry. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že závodění by mělo zůstat na trati, nikoliv aby se rozhodovalo v kanceláři,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP