KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: O smlouvu s Polem jsme bojovali

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: O smlouvu s Polem jsme bojovali
19.07.2020
 

Závodní ředitel rakouské KTM přiznal, že o smlouvu s Polem bojovali do poslední chvíle, ale bohužel neúspěšně.


Jak jsme vás již informovali, španělský závodník Pol Espargaró pro rok 2021 přestupuje do továrního týmu Repsol Honda, kde vystřídá mladšího z bratrů Márquezových. Nyní prozradil závodní ředitel Polova současného zaměstnavatele – rakouské KTM, že o smlouvu bojovali do poslední chvíle.

Pol Espargaró byl součástí projektu KTM od jeho první sezony v královské kubatuře MotoGP a zároveň byl jezdcem, který na oranžovém motocyklu dokázal získávat ty nejlepší výsledky. I proto je pro KTM těžké se s odchodem tohoto jezdce smířit.

„Samozřejmě to pro nás byl tvrdý a trpký moment, když jsme se o ukončení spolupráce dozvěděli. Do poslední chvíle jsme bojovali o to, aby tato skutečnost nenastala. Je ale pravdou, že jsme o všem diskutovali osobně a při květnových testech v Rakousku jsme debatovali až do půlnoci. Vše jsme si tedy vysvětlili a nejsou mezi námi žádná nedorozumění. Proto i Pol může počítat s tím, že do jeho posledního závodu u KTM jej budeme i nadále plně podporovat, stejně tak tento pocit mám i já z jeho přístupu. Není zde žádný problém,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP