KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Petruccimu musíme pomoci

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Petruccimu musíme pomoci
25.04.2021
 

Závodní ředitel rakouské KTM prohlásil, že Danilo dostane plnou podporu, aby se na KTM cítil lépe.


Závodní ředitel rakouské továrny KTM komentoval dosavadní výkony italského závodníka Danila Petrucciho, který pro letošní sezonu přestoupil do barev satelitního týmu KTM Tech 3. Doposud se Petruccimu sice výsledkově moc nedařilo, ale KTM je připravena jej silně podporovat.

Jak prozradil Pit Beirer, Danilo s ohledem na své tělesné proporce má motocykl diametrálně odlišně nastavený než všichni ostatní jezdci KTM. Z toho poté samozřejmě plynu i řada dalších komplikací.

„Po závodech v Portugalsku jsme se dívali na data a Danilo jede kompletně jinak nastavenou motorku než všichni naši ostatní jezdci. Má větší rozvor a tvrdší nastavení podvozku, což samozřejmě odpovídá tomu, že je větší a těžší. Bohužel doposud se mu s týmem nepodařilo toto nastavení dotáhnout k dokonalosti, aby fungovalo tak, jak potřebuje. V Jerezu se naši inženýři pokusí Danilovi pomoci najít nějaký kompromis, aby se na KTM cítil dobře. Zároveň mu do Jerezu dovezeme nějaké nové díly, které by také měly pomoci. Zatím tomu tak bohužel není a my nemůžeme dovolit, aby u nás byl Danilo zklamaný,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP