KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Šampionát se bez Marca změnil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Šampionát se bez Marca změnil
20.11.2020
 

Závodní ředitel rakouské KTM poukázal na řadu věcí, které byly v letošní sezoně díky absenci Marca Márqueze zcela jinak.


Letošní sezona královské kubatury MotoGP byla hned v několika ohledech odlišná. Vedle toho, že kvůli pandemii byl zcela reorganizován a výrazně zkrácen kalendář a jezdilo se bez diváků na závodních tratích, téměř všechny závody se také odjely bez přítomnosti loňského mistra světa – Marca Márqueze.

Tuto skutečnost nyní hodnotil i závodní ředitel rakouské KTM, který přiznává, že nepřítomnost Marca výrazně změnila průběh jednotlivých závodů a také pomohla ostatním jezdcům ukázat, že i oni mají na to, aby vyhrávali.

„Suzuki letos předvedla skvělé výkony a rozhodně bych se s nimi zatím nechtěl porovnávat, je to přece jen úřadující mistr světa. Zároveň je ale pravdou, že i my u KTM jsme spokojení s velkým progresem, který jsme v průběhu letošní sezony zaznamenali. Zároveň je potřeba připomenout, že díky absenci Marca jsme v letošní sezoně mohli sledovat zcela jiné závody. Letos měli i ostatní jezdci příležitost zjistit, že mají na to, aby vyhrávali závody. Díky tomu jim také roste sebevědomí mají prostor vyjít ze stínu. Z tohoto pohledu si myslím, že se letos šampionát hodně proměnil. Zároveň ale neočekávám, že když se Marc v příštím roce vrátí, vše se zase vrátí do původních kolejí,“ řekl Pit Beirer


Další články sekce MotoGP