KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bezzecchi nastoupí poprvé jako lídr MotoGP

Foto: Mooney VR46 Racing Team
Bezzecchi nastoupí poprvé jako lídr MotoGP
13.04.2023
 

Krásné emoce z GP Argentiny stále žijí s Marcem Bezzecchim, který se na trať vrací jako lídr celkového pořadí. Mezi nejsilnější borce patří také Luca Marini, který se poprvé umístil na stupních vítězů ve sprintu.


Uplynul týden po splnění argentinského snu pro tým Mooney VR46 Racing a je čas vrátit se do práce. Italové Marco Bezzecchi a Luca Marini nastoupí na okruhu COTA (Circuit of the Americas), kde je tento víkend naplánován třetí závod sezóny MotoGP. Bude to zvláštní víkend pro Tavullii s prozatímním vedením v obou pořadích (jezdců a týmů).
Po prvním vítězství v MotoGP v Rio Hondo čeká Marca Bezzecchiho, vedoucího jezdce celkového pořadí s 50 body (tři pódia ve dvou GP), mimořádně náročný víkend i z fyzického hlediska na jedné z nejtechničtějších tratí celého kalendáře MotoGP.

Luca Marini
„Austin je pravděpodobně nejnáročnějším závodem roku. Je to velmi obtížná, technická a fyzicky komplikovaná trať. Bude to stresující pro všechny, nejen pro mě, bude klíčové pracovat lépe než ostatní a mít dobrý start již od pátku. Klíčové bude pochopení skutečných hodnot, protože s novým formátem se vše změnilo, zejména na tratích, na kterých jsme neměli možnost testovat mimo sezónu. Cílem je trefit se do Q2, abychom byli klidnější v manažerování celého víkendu a dobře se kvalifikovali, což je zásadní pro obě závodní délky.“

Marco Bezzecchi
„Po příjezdu domů jsem si skutečně uvědomil, co se v Argentině stalo. První vítězství a vedení v šampionátu. Jsme před třetím závodem, je ještě velmi brzy, ale v každém případě je to dobrý pocit. Užil jsem si ten okamžik, minulý týden jsme slavili, ale teď se vracíme do práce ještě více motivovaní k dobrým výsledkům. Austin byl vždycky těžkou GP, a to i ve starém formátu. Z fyzického hlediska je to snad nejnáročnější závod v kalendáři, navíc je to extrémně technická trať. Postavme se k víkendu co nejlépe, vždy jsem měl dobré pocity a využijme tento faktor, abychom udrželi tempo nejsilnějších borců již od pátku.“
 


Další články sekce MotoGP