KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. srpna do 9. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Binder: Čekám atmosféru jako na testech

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Binder: Čekám atmosféru jako na testech
05.07.2020
 

Brad Binder přiznává, že při závodech bez diváků bude panovat podobná atmosféra, jako při privátních testech.


Stejně jako řada dalších jezdců, i jihoafrický závodník Brad Binder již netrpělivě očekává start letošní sezony šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, který se odehraje za dva týdny na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera, avšak tentokrát za velmi zvláštních podmínek.

Pro Brada Bindera se bude jednat o premiéru v královské kubatuře MotoGP a zároveň přímo v barvách továrního týmu rakouské KTM. To je pro tohoto mladého jezdce samozřejmě obrovská výzva.

„Bude to zajímavá atmosféra, ale sám osobně si stále nedokáži představit, že půjdu v neděli na start závodu královské kubatury MotoGP a na tribunách neuvidím jediného diváka. Bude to pro všechny hodně nezvyklá situace. Dokud se nenastartují motory, bude tam neuvěřitelné ticho. Já osobně doufám, že bude divákům přístup k závodům umožněn co nejdříve, protože právě publikum a plné tribuny dělají z MotoGP něco výjimečného. Bohužel ale není jiná cesta a všichni musíme dodržovat velmi přísný bezpečnostní protokol. Vypadá to, že během závodů se tak musíme připravit na podobnou atmosféru, kterou máme při privátních testech v zimě,“ řekl Brad Binder


Další články sekce MotoGP