Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

Binder má druhé vítězství v MotoGP

16.08.2021

Tým Red Bull KTM Factory Racing ochutnal sladkou chuť úspěchu na své domácí Grand Prix, když Brad Binder vzdoroval bláznivému sucho-mokrému průběhu Bitci Motorrad Grand Prix von Österreich a podruhé v kariéře zvítězil v královské třídě.

Jihoafričan Brad Binder se postaral o to, že KTM podruhé v roce 2021 a podruhé za sebou na Red Bull Ringu vystoupila na nejvyšší stupínek vítězů. Druhá ochutnávka Red Bull Ringu pro MotoGP se odehrála před největší návštěvou fanoušků od začátku pandemie, když sport přivítal zpět plný počet diváků pro jedenácté kolo kampaně 2021. Součástí ingrediencí netrpělivě očekávané Velké ceny Rakouska bylo také slunečné počasí a slušné teploty, ale samotný závod se v pozdních hodinách zdramatizoval silnou přeháňkou, která pokryla trať na poslední čtyři kola z vypsané osmadvacítky.
Vítěz ročníku 2020 ve Spielbergu Miguel Oliveira byl nejvýše postaveným jezdcem KTM RC16 na startovním roštu, když obsadil poslední místo ve třetí řadě, jen o jedno místo před týmovým kolegou Bradem Binderem.
Binder se posunul na 6. místo, když se začal objevovat déšť a vedoucí jezdci se seskupili, protože podmínky se staly nebezpečnějšími. Pět jezdců před ním se rozhodlo zajet do boxů a změnit motocykly nastavené na mokré počasí, ale Binder zariskoval a opatrně vedl svou KTM RC16 na 1. místo, když voda prudce padala. Šestadvacetiletý jezdec málem upadl a v posledním kole, kdy pršelo nejsilněji, skutečně vyjel z trati. Měl dostatečnou rezervu, aby dojel domů a vyvolal divoké oslavy v boxech týmu Red Bull KTM Factory Racing.
Oliveira byl vyřazen z boje po havárii v první zatáčce šest kol před koncem závodu, když se spustil déšť. Šestadvacetiletý jezdec se stále potýká s nepříjemnými následky mikrozlomeniny v pravém zápěstí a nyní využije pauzu mezi závody k další rehabilitaci.

Brad Binder
„Bylo to opravdu děsivé Když jsem viděl, že se blíží déšť, snažil jsem se zjistit, kolik vteřin mohu ztratit na kolo, a když ostatní vjeli do boxů, rozhodl jsem se to risknout. V prvním kole jsem dokázal pořádně zatlačit, ale pak mi začala klouzat zadní pneumatika, jak se ochladilo. Pak jsem přišel o karbonové brzdy Wow, myslím, že mě dneska někdo nahoře podržel, protože bylo několik okamžiků, kdy jsem si myslel, že je konec. Tady před fanoušky a domácím závodem pro KTM a Red Bull jsem cítil, že musím zariskovat. Vyhrát dnes je šílené.“

Miguel Oliveira
„Z výsledku jsem určitě zklamaný, ale fyzicky jsem v pořádku. Nebyly to snadné dva týdny ani můj nejpohodlnější čas na motorce. Byl to pro mě těžký den, ale zároveň super pro tým a s Bradovým vítězstvím, takže mu gratuluji k jeho druhému vítězství v MotoGP.“