KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Binder v britském top šest

Foto: KTM
Binder v britském top šest
01.09.2021
 

Brad Binder vybojoval šesté místo na okruhu Silverstone při Velké ceně Velké Británie a dvanáctém podniku MotoGP 2021, Miguel Oliveira skončil bez bodů.


Po dvou závodech na Red Bull Ringu se MotoGP přesunulo na druhý nejrychlejší a nejdelší okruh v kalendáři. Osmnáct zatáček a téměř šestikilometrová délka Silverstonu byly technickou zkouškou jak pro jezdce, tak pro nastavení motocyklu a volbu mezi střední a tvrdou směsí. Jasné, ale větrné a chladné letní podmínky vytvářely od pátku stabilní prostředí a závodu MotoGP na 20 kol dodal suché podmínky.
Brad Binder se na startovním roštu postavil na 12. místo, tedy do čtvrté řady. Jihoafričan přečkal pomalý start, aby postupně zrychlil a pohyboval se na hranici první desítky. Z této pozice Binder byl stále rozhodnější při předjíždění, aby se nakonec propracoval na 6. místo. Miguela Oliveiru trápily problémy s přilnavostí zadního kola a skončil jednu příčku za bodovanými pozicemi, tedy na 16. místě.

Brad Binder
„Dnešní den byl po všech stránkách solidní. Měl jsem těžký start do závodu a v prvních kolech jsem hodně bojoval, ale jak závod pokračoval, byl jsem stále silnější. Jsem opravdu spokojený s rytmem, který se mi podařilo udržet až do konce. Chtěl bych moc poděkovat týmu, tento víkend pro nás nebyl jednoduchý a kluci pracovali nepřetržitě. Vyzkoušeli jsme všechno a po celý víkend jsme měli nejlepší motorky.“

Miguel Oliveira
„Nebyl to závod, který jsme si přáli, alespoň co se týče výsledku. Od začátku jsem měl pocit, že nemám moc přilnavost. Tento víkend mi nic pořádně neklaplo. Doufejme, že budeme i nadále pracovat s pozitivním přístupem a že se nám v Aragonii opět začne dařit.“
 


Další články sekce MotoGP