KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bodované loučení Tech3 s oranžovými

Foto: KTM
Bodované loučení Tech3 s oranžovými
08.11.2022
 

Tech3 KTM Factory Racing uzavírá kampaň 2022 s Fernandezem i Gardnerem na bodech


Tech3 KTM Factory Racing v neděli naposledy zatančil v oranžovém na finále sezony 2022 ve Valencii. Před neuvěřitelně zaplněným okruhem Ricarda Torma uzavřeli Raul Fernandez i Remy Gardner svou kapitolu KTM na bodech.
Navzdory sobotní havárii, kvůli které musel podstoupit lékařské vyšetření a vynechat čtvrtý trénink, byl Raul Fernandez motivován více než kdy jindy, aby svou první sezonu ve třídě MotoGP uzavřel co nejlépe. Start z 23. pozice nebyl ideální, ale start do závodu zvládl chytře. Během patnácti kol se dostal do první patnáctky, ale to ho nezastavilo. Pokračoval v náporu, aby nakonec projel šachovnicovou vlajkou na dvanáctém místě. Svou nováčkovskou sezónu zakončil se čtrnácti body a dvaadvacátým místem v šampionátu jezdců.
Australan Remy Gardner si dnes také velmi dobře zatančil svůj poslední taneček s týmem. Startoval z 19. pozice a po čtyřech kolech byl již patnáctý. S úkolem dokončit závod co nejlépe se protlačil až na 13. místo. Své tažení v roce 2022 končí se třinácti body a v šampionátu jezdců mu patří třiadvacáté místo.

Raul Fernandez
„Ráno motorka fungovala docela dobře s měkkou pneumatikou. Byla to spíš příležitost ujistit se, že se cítím dobře po včerejším pádu. Odpoledne se závod povedl lépe, než se očekávalo. Moje tempo bylo od začátku neuvěřitelné a myslím, že jsem to na začátku závodu zvládl chytře, protože teplota motorku byla dost vysoká. Cílem bylo skončit na bodech, a to se nám dnes podařilo. Jsem opravdu šťastný, že mohu tímto způsobem zakončit dobrodružství s KTM, protože jsme spolu prožili mnoho krásných vzpomínek, a také bylo důležité, že jsem se svým týmem dobře zakončil sezónu. Děkuji všem“

Remy Gardner
„Byl to dobrý závod Start nebyl ideální, protože jsem v první zatáčce vyjel ven a ve druhé jsem se zdržel, ale pak jsem se cítil jako na misi a probojoval jsem se do první patnáctky. V sedmém kole jsem se cítil docela dobře a snažil jsem se dostat zpátky na Aleixe Marqueze, ale pak těsně přede mnou havaroval. Jel jsem trochu zeširoka a dal jsem do toho všechno, abych motorku zvedl, protože jsem málem havaroval. Závěr byl docela zábavný, s Raulem Fernandezem jsme spolu svedli několik soubojů. Nakonec jsme skončili na bodech, což je docela dobré. Přejděme k další kapitole.“
 


Další články sekce MotoGP