Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.

Body pro Alexe Marqueze

27.09.2022

Španělský závodník Álex Márquez dokončil GP Japonska na 13. místě, jeho týmový kolega Takaaki Nakagami skončil dvacátý.

Álex Márquez si v Grand Prix Japonska připsal bodované umístění, když v nedělním závodě MotoGP v Motegi obsadil 13. místo. Jezdec týmu LCR Honda CASTROL předvedl konzistentní výkon a na domácím okruhu výrobce přivezl svůj motocykl těsně za kolegou z HRC Polem Espargarem. Takaaki Nakagami překonal bariéru bolesti a statečně dokončil nedělní závod před domácími fanoušky. Přestože jezdec týmu LCR Honda IDEMITSU trpěl obrovskými nepříjemnostmi způsobenými zraněním ruky, které utrpěl při pádu v Aragonu, bojoval 24 kol na okruhu Motegi a v závodě MotoGP dojel pod šachovnicovou vlajkou na 20. místě.

Álex Márquez
„Myslím, že jsme v den závodu odvedli dobrou práci, ale byla škoda kvalifikace, protože jsme startovali příliš vzadu. Naše volba pneumatik byla správná, měkká, ale v prvních kolech tam byl velký vláček jezdců a já jsem nebyl schopen předjíždět a využít měkké zadní pneumatiky. Dělal jsem, co jsem mohl, v každém kole jsem odevzdal 100% a tempo nebylo špatné. Myslím, že jsme dnes měli možnost skončit v první desítce, ale s naší kvalifikační pozicí to nebylo možné. Musíme pokračovat, zlepšovat se a příští týden je další příležitost. V Thajsku se budeme snažit podat co nejlepší výkon a zajet solidní závod.“

Takaaki Nakagami
„Byl to úžasný víkend v mé domácí Grand Prix. Výsledek samozřejmě nebyl takový, jaký jsme si přáli, ale chci moc poděkovat všem fanouškům, kteří do Motegi přijeli, byl to pro mě rozhodně nejlepší víkend sezony. Takže děkuji svým fanouškům a celému týmu, budu se snažit co nejdříve zotavit a doufám, že velmi brzy budu fit, abych mohl dobře jezdit na motorce. Příští rok se zase všichni uvidíme.“