KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl: Jsem připraven

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Bradl: Jsem připraven
06.01.2022
 

Stefan Bradl je připraven nahradit Marca Márqueze v úvodu letošní sezony, pokud by ji musel Marc kvůli zdravotním komplikacím vynechat.


Marc Márquez se zatím stále zotavuje ze zranění očního nervu, a i jeho tréninkový plán před startem nové sezony je omezen na několik aktivit. Jak jsme vás již dříve informovali, další lékařské prohlídky by měly následovat v průběhu ledna, kdy by mělo být také jasnější, zda Marc „stihne“ start nové sezony.

Pokud by musel stejně jako v loňském roce start sezon kvůli léčbě odložit, je u Hondy opět připraven Stefan Bradl, který by Marca v závodech, kde by chyběl, nahradil. Jak ale nyní Bradl prozradil, věří, že se Marc uzdraví včas a na Hondu rozhodně žádný nátlak vytvářet nebude.

„Lidi z týmu Repsol Honda znám velmi dobře, stejně tak i Marcova šéfmechanika Santi Hernandeze. Rozhodně na ně nechci vytvářet žádný tlak, z toho jsem již vyrostl, jednoduše počkám, jak se celá situace bude vyvíjet. U HRC mám svoji pozici jistou a nepotřebuji tedy nikomu nic dokazovat,“ řekl Stefan Bradl.


Další články sekce MotoGP