KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Jsme v obtížné situaci

Text: jnyk, Zdroj: TZ Suzuki
Brivio: Jsme v obtížné situaci
19.03.2020
 

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar přiznal, že v současné situaci se nedá dělat nic jiného, než čekat, až se podmínky zlepší.


K aktuální velmi nejisté situaci ve světě motocyklového závodění s ohledem na stále probíhající epidemii koronaviru hovořil další z manažerů týmů MotoGP, kterým je tentokrát Davide Brivio z továrního týmu Suzuki Ecstar. Brivio je přesvědčen o tom, že Dorna dělá správná rozhodnutí, zároveň ale dodává, že tato krize výrazně ovlivní celou budoucnost.

„Je to velmi obtížná situace, ale všichni dobře víme, že zdraví lidí je nyní tou nejvyšší prioritou. Proto se vše nyní soustředí pouze na to, jak tuto epidemii porazit. Moderní sportovní svět zatím nic takového nikdy nezažil, když se nad tím zamyslím, je to skoro jako světová válka, která také zastaví všechny aktivity,“ řekl Davide Brivio.

Poté pokračoval slovy: „Za celou moji kariéru mne nic podobného nepotkalo. Měli jsme tu v roce 2008 ekonomickou krizi, kvůli které jsme museli snižovat náklady nebo jsme v roce 2018 museli zrušit závod v Silverstone kvůli počasí. Zatím jsem ale nezažil situaci, která by způsobila tak dlouhou pauzu. Tentokrát je to opravdu globální problém. Nyní nemůžeme nic plánovat, musíme počkat, až se situace uklidní, nyní dávám prioritu zdraví a mojí rodině.“


Další články sekce MotoGP