KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Marc všechny překvapil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Marc všechny překvapil
14.05.2020
 

Manažer továrního týmu Suzuki přiznal, že rozhodnutí Marca Márqueze podepsat smlouvu přímo na čtyři sezony jej hodně překvapilo.


Marc Márquez byl jedním z prvních jezdců, který se rozhodl ještě před plánovaným začátkem letošní sezony královské kubatury MotoGP prodloužit svoji stávající smlouvu u továrního týmu Repsol Honda. Narodzíl od většiny ostatních jezdců ale Marc neprodloužil na rok nebo dva, ale rovnou na čtyři.

Tento krok nyní v jednom z rozhovorů komentoval i manažer továrního týmu japonské Suzuki, pan Davide Brivio. Dle jeho slov byl i on sám tímto rozhodnutím překvapen, zároveň ale dodává, že Marcovo rozhodnutí plně chápe.

„Marc mne svým rozhodnutím hodně překvapil, protože běžně jsme v MotoGP zvyklí podepisovat smlouvy na 2 sezony dopředu. I my chceme v týmu dlouhodobě udržet Alexe a Joana, ale podepsat tak dlouhou smlouvu by u pro nás bylo něco velmi neobvyklého. Myslím si, že i obhájit takový krok u Suzuki by bylo docela komplikované. Já osobně ale doufám, že s oběma našimi jezdci budeme pokračovat i v letech 2023 a 2024, jen s to zatím nemáme na papíře,“ řekl Davide Brivio.


Další články sekce MotoGP