KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Nejvíce komplikací pro mimoevropské

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Nejvíce komplikací pro mimoevropské
15.05.2020
 

Davide Brivio přiznává, že nejvíce komplikací při cestě k prvnímu letošnímu závodu potká zřejmě mimoevropské členy týmu.


Jak jsme vás již dříve informovali, Dorna plánuje odstartovat letošní sezonu šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů již 19. července na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera. Tuto variantu všechny týmy vítají, ale zároveň si jsou dobře vědomi toho, že spousta věcí bude probíhat výrazně odlišně od zaběhnutých zvyků.

O této skutečnosti je přesvědčen i manažer továrního týmu japonské Suzuki, pan Davide Brivio. Tento muž zároveň dodává, že nejvíce komplikací potká zřejmě mimoevropské členy týmu, kteří se budou muset do Španělska dostat s předstihem.

„V letošní sezoně nebude nic takové, jako jsme byli doposud zvyklí. Nehrozí to, že bychom se mohli procházet po Paddocku a s někým se zastavit na kus řeči. Všichni budeme v boxu a jakmile nám práce skončí, hromadně pojedeme na hotel. A to i přesto, že před příjezdem budeme muset mít všichni negativní test na koronavirus. Nemůžeme to riziko snížit na nulu, ale musíme ho co nejvíce minimalizovat. Nejvíce komplikací zřejmě potká mimoevropské členy týmu, ti z Japonska budou muset pravděpodobně přijet do Evropy s předstihem a odbýt si povinnou karanténu,“ řekl Davide Brivio


Další články sekce MotoGP