KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: O startu Rinse rozhodneme dopoledne

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: O startu Rinse rozhodneme dopoledne
19.07.2020
 

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar potvrdil zranění Alexe Rinse a o tom, zda do závodu nastoupí, se rozhodne těsně před závodem.


Smolný start úvodní Grand Prix letošní sezony královské kubatury MotoGP na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera potkal španělského závodníka Alexe Rinse. Jezdec továrního týmu Suzuki Ecstar nepříjemně spadl v sobotní kvalifikaci a poranil si rameno.

Bezprostředně poté byl Rins transportován do nedaleké nemocnice, kde rentgen potvrdil poškození pravého ramene, které si při pádu Rins i vykloubil. Operace nebyla nutná a jezdec nemusel být hospitalizován.

Jak poté potvrdil manažer týmu, pan Davide Brivio, o tom, zda Rins do GP Španělska odstartuje, se rozhodne až v neděli dopoledne.

„Je to velká škoda, že Alexe v závěru potkal tento těžký pád v první zatáčce. Uklouzlo mu přední kolo a ve vysoké rychlosti letěl do kačírku. Bohužel při tomto pádu utrpěl zranění ramene. Nyní je to v rukou doktorů, zda mu umožní nastoupit do závodu. Musíme počkat, jak se situace přes noc vyvine a během nedělního dopoledne padne rozhodnutí,“ řekl Davide Brivio.


Další články sekce MotoGP