KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Satelitní tým by pomohl

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Satelitní tým by pomohl
20.12.2019
 

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar je přesvědčen o tom, že satelitní tým by určitě pomohl jak vývoji, tak sbírání dat během víkendů.


Suzuki na rozdíl od Yamahy, Ducati nebo KTM nemá na startovním roštu královské kubatury MotoGP žádný zákaznický tým, který by zároveň mohl pomáhat s vývojem motocyklu. Této skutečnosti a zároveň i hendikepu si je dobře vědom manažer tohoto týmu, pan Davide Brivio.

Jak ale tento muž přiznal, zatím u této továrny nejsou žádné konkrétní plány či termíny, kdy by takový tým mohl být na start postaven.

„Myslím si, že by nám satelitní tým určitě pomohl. Obzvláště za komplikovaného počasí je mnohem lepší, když máte na trati čtyři motorky, a nejen dva stroje. Je pak mnohem složitější sbírat data. To platí samozřejmě i pro samotný vývoj, kde máte k dispozici dvojnásobek dat, což je také prospěšné. Musíme ale pokračovat v tvrdé práci, a i nadále zlepšovat naši motorku. Jsem přesvědčen o tom, že i se dvěma jezdci dokážeme dosáhnout na dobré výsledky. Samozřejmě by to bylo ale se satelitním týmem mnohem jednodušší,“ řekl Davide Brivio


Další články sekce MotoGP