KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Satelitní tým v roce 2022

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Suzuki
Brivio: Satelitní tým v roce 2022
29.08.2020
 

Manažer továrního týmu Suzuki prozradil, že je zde reálná varianta, kdy by Suzuki postavila satelitní tým v roce 2022.


Suzuki je jednou z továren, která zatím stále nemá na startovním roštu královské kubatury MotoGP svůj tovární tým a na tohle téma již proběhla řada diskuzí. Jak ale nyní potvrdil manažer týmu Suzuki, pan Davide Brivio, Suzuki s postavením druhé formace počítá.

Jako jeden z možných termínů tento zkušený manažer zmínil právě sezonu 2022, kdy budou týmy podepisovat nové smlouvy s promotérem šampionátu, španělskou společností Dorna Sports.

„Ano, je pravdou, že jsme vyjádřili náš zájem o vytvoření vlastního satelitního týmu. Zároveň ale musím být v těchto vyjádření opatrný, protože o této variantě hovoříme již opravdu docela dlouho. Samozřejmě pro každý tovární tým je velkým benefitem, když má ještě satelitní tým, což pomáhá sbírat data a také to výrazně zrychlí vývoj. Bavili jsme se o tom s Dornou a ideální m časem by byl rok 2022, protože budou startovat nové kontrakty mezi Dornou a týmy. Už jsme se s nějakými týmy v Paddocku bavili a objevil se tu zájem. Zároveň ale musím říct, že pro nás rozhodně není povinností satelitní tým postavit,“ řekl Davide Brivio.


Další články sekce MotoGP