KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Suzuki na odchod nepomýšlí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Suzuki na odchod nepomýšlí
24.05.2020
 

Davide Brivio potvrdil, že myšlenky na odchod z MotoGP kvůli aktuální krizi u Suzuki rozhodně nejsou na pořadu dne.


Jak jsme vás již informovali, tovární tým Suzuki Ecstar prodloužil aktuální smlouvy s oběma Alexem Rinsem a Joanem Mirem jezdci na další období. Nyní se k tomuto rozhodnutí vyjádřil týmový manažer Davide Brivio, který v tomto kroku vidí jasný signál, že i přes aktuální krizi Suzuki neuvažuje nad odchodem z MotoGP.

Právě možný odchod některých továren byl často skloňován ve spojitosti s aktuální pandemií a na ni navazující ekonomickou krizi, kdy motocyklovým továrnám radikálně poklesly příjmy.

„Mám velkou radost z toho, že se vedení Suzuki rozhodlo pro tento krok. Vnímám to jaké dobré znamení, že jsme takové rozhodnutí učinili i v této těžké době a můžeme se optimisticky dívat do budoucnosti. Je to jasné znamení, že Suzuki má i nadále v plánu pokračovat v MotoGP. Zároveň je ale pravdou, že jsem dostal od továrny instrukce pokusit se co nejvíce snížit náklady. To nyní není tak těžké, protože když nezávodíme a necestujeme, výrazně nám klesly výdaje. Snažíme se odhadnout, jak budou naše letošní výdaje vypadat a myslím si, že to nakonec ovlivní i příští rok, kdy budeme muset také vyjít s nižším rozpočtem,“ řekl Davide Brivio


Další články sekce MotoGP