KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Žádná týmová režie

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Žádná týmová režie
15.11.2020
 

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar prohlásil, že nemají připravenou žádnou týmovou režii.


Joan Mir je před dnešním závodem na okruhu Ricarda Torma ve Valencii jasným kandidátem na zisk mistrovského titulu v letošní sezoně královské kubatury MotoGP. I když titul ještě nemá v kapse, jeho šance jsou velmi vysoké.

Jak ale nyní potvrdil manažer továrního týmu Suzuki Ecstar, pan Davide Brivio, i přes tuto skutečnost tým nepřipravil žádnou týmovou režii. To v překladu znamená, že i kdyby měl Alex Rins dokončit závod před Joanem Mirem a odložit tím zisk titulu až do Portimaa, tým do tohoto nijak nebude zasahovat.

„Několik týdnů jsem doufal, že se nám téma týmové režie vyhne, protože to je něco, co Suzuki ani my jako tým neradi děláme. Ani nyní pro ni ale není správný prostor, protože oba naši jezdci mají ještě v šampionátu otevřené možnosti. Od nás má tedy Joan i Alex zelenou a mohou závodit, jak budou potřebovat. Samozřejmě jsme ale s oběma jezdci mluvili, aby se chovali inteligentně a navzájem se respektovali. Vyhrát by měl ten nejlepší a to na závodní trati, nicméně samozřejmě bychom nechtěli vidět, kdyby si naši jezdci navzájem způsobili nějakou kolizi a to ovlivnilo šampionát,“ řekl Davide Brivio.


Další články sekce MotoGP