KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bude Rossi uzavřen v karanténní zóně?

Foto: Yamaha
Bude Rossi uzavřen v karanténní zóně?
09.03.2020
 

Otázka těchto dní - pokud se pojede v Texasu, bude to bez Rossiho a dalších Italů?


Italský premiér v noci ze soboty na neděli uzavřel 16 milionů obyvatel své země v karanténních zónách. Lidé nesmí cestovat ven, ani dovnitř těchto zón. Opatření kvůli šíření koronaviru skončí 3. dubna, tedy v den, kdy začíná texaská Grand Prix. Pokud se pojede, může se stát, že bude bez jedné z hvězd – Valentina Rossiho.

Region Pesaro-Urbino, ve kterém Rossi žije, patří mezi izolované regiony, což znamená, že na opuštění tohoto regionu musí být speciální povolení, které se ale bude udělovat pouze ve zcela výjimečných případech a zda mezi tyto případy patří i sportovní akce, není známo.

V ohrožení může, ale být i Andrea Dovizioso a Francesco Bagnaia. Ani jeden z nich sice nežije v uzavřené zóně, ale například Dovizioso bydlí ve Forlimpopoli, což je pouze několik kilometrů od hranic uzavřeného regionu Rimini a Bagnaiova domovina Turin pak je nedaleko hranic uzavřeného regionu Asti. Samostatnou kapitolou pak je jistě nemalé množství členů nejen italských týmů, kteří zůstali uzavřeni v izolovaných destinací.

Ano, všichni tři můžou v těchto hodinách být již například na druhé straně polokoule, a my si to i přejeme, stejně tak, jako aby se Grand Prix v texaském Austinu konala ve svém plánovaném termínu.
 


Další články sekce MotoGP