KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. srpna do 16. srpna 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Cal: Překvapil mne výběr Hondy

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Cal: Překvapil mne výběr Hondy
17.07.2020
 

Cal Crutchlow prohlásil, že jej překvapilo, jakého jezdce si Honda vybrala do svého továrního týmu pro rok 2021.


Britský závodník Cal Crutchlow musí po konci letošní sezony po dlouhých letech v barvách Hondy vyklidit pozice, protože na jeho místo se přesouvá z továrního týmu Repsol Honda pro rok 2021 Alex Márquez

Jak nyní Cal v jednom z rozhovorů přiznal, je zklamaný, že si Honda zvolila pro tovární tým Espargara namísto jej, ale zároveň dodává, že to pro něj není žádným překvapením. Zároveň ale Cal počítá s tím, že se závoděním bude i přesto pokračovat. 

„Tohle rozhodnutí pro mne nebylo žádným velkým překvapením. Já jsem byl jen překvapený tím, koho si vybrali. Nechci, aby to vyznělo nějak divně, ale vybrali si jezdce, který za posledních devět let jen jedenkrát stál na pódiu. Zároveň je to škoda pro Alexe, protože musí opustit tovární tým. Bohužel taková je realita. U Hondy jsem zažil skvělé roky a nyní začínáme společně šestou sezonu. Dosáhli jsme dobrých výsledků a v posledních čtyřech letech jsem byl jediný na Hondě, který dokázal držet krok s Marcem. Když se podívám na Jacka, Scotta, Tita, Morbidelliho nebo Lüthiho, nikdo z nich to nedokázal. Proto si myslím, že jsme společně s týmem odvedli dobrou práci,“ řekl Cal Crutchlow.


Další články sekce MotoGP