KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 22. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Carlo Fiorani o povahách šampiónů

Foto: Honda
Carlo Fiorani o povahách šampiónů
13.05.2020
 

Ředitel komunikace HRC, pan Carlo Fiorani, hovoří na téma MotoGP šampiónů.


Pan Carlo Fiorani, aktuální ředitel komunikace HRC, ale také někdejší šéf Honda Motor Europe, zavzpomínal na povahy šampiónů, se kterými v minulosti spolupracoval. „Jsou to výjimečné postavy“ glosuje Fiorani na stránkách motogp.com.

Carlo Fiorani – ředitel komunikace HRC
„Mistři, se kterými jsem pracoval, jsou výjimečnými postavami. Všiml jsem si také, že šampióni jsou jiní lidé. Jsou velmi inteligentní. Nikdy jsem nenašel běžného šampióna. Jsou to lidé, kteří mají jinou mentalitu.
Nicky byl velmi milý, příjemný člověk, vždy se usmíval a byl velmi otevřený. Vzpomínám si, že v roce 2004 jsme na něj jednou čekali v boxu. Nemohl jsem ho najít. Zeptal jsem se tedy mechaniků a také nevěděli kde je. Šel jsem do zadní části kamionu a viděl jsem Nickyho, který tam podivně tancoval. A zeptal jsem se: „Co to děláš?“ A on odpověděl, že je to jeho forma aktivní meditace.
Valentino a Marc? Každý má svůj vlastní charakter. Oba jsou velmi pozitivní, baví se tím, co dělají. Jsou rádi, že mají tuto práci. Každý má své vlastnosti. Valentino je člověk, který věnuje větší pozornost fyzické části. Možná se vzdá tisíciny, protože si uvědomí, že si může ublížit. Marquez je odvážnější, proto obvykle častěji padá. Jednou z věcí, která mne u Valentina vždy fascinovala, je jeho schopnost analyzovat věci, které vyzkoušel během testů. Je neuvěřitelný. Máme jezdce, kteří jsou velmi vášniví, ale kteří motorku moc nepoužívají, když nejsou na trati. To neplatí pro Valentina nebo Márqueze.“

 


Další články sekce MotoGP