KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Balit nám pomáhá Avintia

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Balit nám pomáhá Avintia
05.03.2020
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati přiznal, že tovární tým Ducati musel hledat řešení, jak materiál v Kataru sbalit zpět do přepravních beden.


Po zrušení katarské Grand Prix kvůli šířící se nákaze koronaviru a bezpečnostním opatřením, které Katar přijal, vznikla týmům královské kubatury MotoGP hned řada problémů. Když pomineme skutečnost, že se nebude závodit, je zde i řada dalších problémů, jako například jak naložit s materiálem, který již byl v Kataru připraven po testech.

O tom, jak tovární tým italské Ducati řešil problém, jak sbalit materiál v Kataru a dostat jej zpět do transportních beden nebo i to, kam vlastně celé vybavení týmů MotoGP poletí dále, hovořil sportovní ředitel Ducati pan Paolo Ciabatti.

„V našem továrním týmu máme zaměstnané jen dva pracovníky, kteří nejsou Italové. Naštěstí jsme se domluvili s mechaniky týmu Avintia, kteří nám pomohli náš materiál sbalit do přepravních beden. Zároveň jsme měli Pedra – španělského mechanika Doviho již v Doha, k tomu tam letěl i druhý Španěl z našeho týmu – tiskový mluvčí Artur Vilalta. Pomáhal zajistit celou koordinaci. Poslali jsme tam fotografie s instrukcemi, kam co patří, zároveň jsme v případě, že něco nebylo jasné, dělali videtelefonáty a naváděli je, kam co patří. Nyní vše poletí zpět do Evropy a do 14 dnů se rozhodne, jestli se pojede v Austinu či nikoliv, od toho se bude odvíjet i logistika,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP