KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 19. dubna do 25. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: červenec by byl zázrak

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: červenec by byl zázrak
29.03.2020
 

Paolo Ciabatti předpokládá, že ani v červenci nebude možné sezonu MotoGP znovu odstartovat.


Na aktuální verzi kalendáře závodů Mistrovství světa silničních motocyklů nyní sice visí jako první závod francouzské Le Mans, ale každému je již téměř jasné, že letošní sezona nezačne ani v květnu a jistě také ne ani v červnu. Nyní se k těmto úvahám připojil sportovní ředitel Ducati pan Paolo Ciabatti, pro kterého by byl i červenec zázrakem.

„Dobře, pokud by nastal ten nejoptimističtější scénář, pak bychom mohli v červenci nějaký závod odjet, ale byl by to spíše zázrak. A rozhodně se zde nebavíme o tom, že záleží na skutečnosti, kdy jednotlivé vlády umožní pořádání akcí s účastí 100 tisíc diváků,“ řekl Paolo Ciabatti.

Poté pokračoval: „Ten hlavní problém leží v tom, že zde mohou dlouho setrvat restrikce pro lidi, kteří pocházejí ze zemí, které touto pandemií nebyly tolik zasaženy. Nedovedu si totiž představit, v jakém horizontu budou mít tito lidé povolení k cestě do Itálie nebo Španělska, to je klíčový problém. Když se podíváte třeba na Čínu, ta sice otevřela hranice, ale jen pro své obyvatele, takže žádný cizinec do Číny stále nesmí přicestovat. Nikdo nechce riskovat, že jim tam ten virus zase zavlečou.“


Další články sekce MotoGP